Investiční kluby


Co kluby dělají?

35%

Průměrný roční výnos portfolií našich spolků

3. místo

Wharton Investment Competition Regional Finals

4

Týmy ve Wharton Investment Competition

45

Vydaných Investment Newsletterů

13

Společností zpracovaných v Research Reportech

Virtuální portfolia

Studenti společně spravují virtuální portfolia a aplikují tak znalosti, které nabyly. Rozhodnutí o portfoliu probíhají formou hlasování.

Výsledky portfolií

Research reporty

Studenti analyzují jednotlivé společnosti a následně ohledně nich zpracovávají tzv. Research Reporty, ve kterých hodnotí jednotlivé aspekty společnosti a vydávají doporučení ohledně kupu akcie.

Zpracované reporty

Investment newslettery

Spolky na svých školách publikují tzv. Investment Newslettery, které jejich spolužákům zábavnou a přístupnou formou přibližují dění na akciových trzích.

Archiv newsletterů

Investiční kluby dávají členům příležitost potkávat se s vedoucími osobnostmi českého finančního světa. Proběhla setkání například s Petrem Koblicem, ředitelem pražské burzy, či Janem Hájkem, manažerem fondu Top Stocksnejvětšího českého akciového fondu. 

Členi investičních klubů také pomáhají profesionálům! Navázali jsme spolupráci s private equity firmou ARX, které pomáháme analyzovat potenciální investiční příležitosti.

Investiční klub na Novém PORGu už zase jede na plné obrátky!

Kluci z našich Investičních klubů opravdu nelení a každý týden zpracovávají Investment Newslettery! Na ty nejnovější se můžete kouknout zde:

PŘEČÍST

Co o spolcích říkají zapojení studenti?

Herbert Janda

Díky Investment Society dokáži pochopit jednotlivé komponenty společnosti, které ji tvoří a pomáhají efektivně fungovat. Nejen, že se zlepšily mé znalosti ohledně analýzy firem a investování, ale posunul jsem se jako člověk. Naučil jsem se lépe organizovat svůj čas, komunikovat a obecně být lepším týmovým hráčem. Konečně mi Investment Society pomohla ponořit se do nového a na první pohled až strašlivě složitého světa akcií a finančních trhů a zorientovat se v něm.

Mojmír Zálešák

Tento spolek byl vlastně spouštěčem mého nadšení pro ekonomii a samotný akciový trh jako takový. Je to pro mě místo, pomocí kterého se mi postupně otevírá zcela nový svět. Místo, kde se cítím bezpečně a místo, kde jsem poznal spoustu nových a zajímavých osobností a udělal si pár nových přátel. Spolkové každotýdenní schůzky také jsou mým zdrojem pro pochopení různých finančních principů, modelů a pojmů a za to vše srdečně vděčím zakladateli celého spolku, Otakaru Kořínkovi. Doufám, že tento na Novém PORGu přetrvá a v budoucnu stejně tak jako ve mně započne v mnoha mladých lidech ten prvotní entuziasmus pro ekonomii a akcie.

Filip Hrubý

Investment society mě naučila být trpělivý při vybírání si akcií. Nyní akcie nekupuju jenom na základě spekulací, ale kupuju je na základě námi dělané detailní analýzy, která odkryje každou trhlinu co firma má. Investment society mě nenaučila jenom bezhlavě přepisovat data do excelu, ale také mě naučila přemýšlet nad věcmi a sektory, které mezi sebou korelují a všímat si těchto spojitostí. Také se zlepšily mé dovednosti jako psaní esejí, práce v excelu, prezentování a týmová komunikace.

Zpracované Research reporty

Rocket Lab, Redwire a Katapult

Květen 2021

Investiční klub Nového PORGu Vám přináší novou dávku Research Reportů. Kluci detailně zanalyzovali vesmírné odvětví, ve kterém se zaměřili na společnosti Rocket Lab a Redwire. To však není vše! Podívali se také na společnost Katapult, která si vytvořila podstatnou konkurenční vhodu v rychle rostoucím segment tzv. Buy-Now-Pay-Later služeb. Opodstatňuje to však její vysokou valuaci? To se dozvíte až v reportu!

Rocket Lab a RedwireKatapult

NVIDIA

Leden 2021

Členi Novy PORG Investment Society se ve svém posledním reportu zaměřili na technologickou společnost NVIDIA. Společnost má bezesporu ohromný potenciál díky své dominanci na trhu s grafickými kartami. Zůstává však hlavní otázka – není již cena příliš vysoká?

Přečíst

DocuSign

Listopad 2020

Znáte společnost DocuSign? Že ne? Analytici z Nového PORGu na tom byli ještě před pár měsíci podobně, nyní ale mohou říci, že se jedná o společnost s fantastickými vyhlídkami. Společnost je lídrem na tzv. e-signature trhu, který pomáhá společnostem zautomatizovat jejich proces podepisování důležitých smluv a formulářů. Chcete o společnosti vědět více, včetně toho, jestli se jedná o vhodnou investici, i za její současnou vysokou cenu? Pak si přečtěte jejich nový Research Report!

Přečíst

Proton Therapy Market

Září 2020

Tentokrát se investiční klub na Novém PORGu zaměřil na celé odvětví a zanalyzoval Proton Therapy Market. Zanalyzoval hned tři společnosti, jejich postavení na trhu a konkurenční výhodu. Jak společnost IBA, tak i Varian jsou na trhu zavedení lídři, třetí společnost, britská AVO, na trh teprve vstupuje. Jak vidí náš klub její vyhlídky? Podaří se AVU díky jeho inovativní technologii „utrhnout“ podstatný tržní podíl? Konečně pak naši analytici zodpověděli na klíčovou otázku: která z těchto společností je nejlepší investicí!

Přečíst

Zapojené školy

Nový PORG

Investiční spolek na Novém PORGu je prvním spolkem, který ECONET pomohl založit. Spolek funguje od února 2020 a v současnosti čítá 17 členů.

Klub ECONET

Investiční klub Econet sdružuje nadšence do investic hned z několika škol. Jeho členi se pravidelně schází na online schůzkách a spravuje své virtuální portfolio.

Chcete svojí školu také zapojit a založit na Vaší škole investiční spolek? Neváhejte se na nás obrátit. Pomůžeme Vám jak se založením, tak s vedením spolku. Jsme schopni poskytnout rozsáhlou sbírku materiálů, včetně několika desítek investičních knih.

Chci se zapojit!

kontakt

Fügnerovo náměstí 1808/3

+420733383038