Analytický tým

Ve spolupráci s Institutem ekonomického vzdělávání jsme založili Analytický tým ECONET, který analyzuje ekonomické dění a publikuje komentáře do médií. Členi analytického týmu navíc pomáhají výzkumníkům think-tanku IDEA při CERGE-EI s tvorbou IDEA studií.

Analytický tým INEV


Na čem je postavena naše činnost?

Květen2020

Založení

10

Pravidelných autorů

5

Médií

100+

Publikovaných článků

Publikace

Své analýzy publikujeme v seriózních médiích, která se zabývají ekonomií a financemi.

Analýza

Naší činnosti předchází především důkladná a nestranná analýza ekonomické reality. Soustředíme se jak na současné dění, tak na otázky z ekonomické historie.

Spolupráce

Spolupráce je pro činnost analytického týmu naprosto zásadní. Každá analýza je výstupem celého týmu, nikoliv jednotlivce.

Naše články

Izrael si zaslouží mezinárodní podporu, Hamás své obyvatele používá jako živé štíty

Přečíst

Společnost dostala před volbami šanci ujasnit si své ideály

Přečíst

Pozor, bublina na obzoru!

Přečíst

Americká horečka na trhu nemovitostí

Přečíst

Naši autoři

Eva Schwarzová

Mladá ekonomka a analytička INEV, která získala stříbro v Ekonomické olympiádě na Slovensku. V mezinárodním kole Ekonomické olympiády obsadila pátou příčku. Ekonomii a veřejnému dění se věnuje už od střední školy, přičemž většinu pozornosti věnuje monetární a fiskální politice. Eva nyní studuje na Národohospodářské fakultě VŠE.

Jan Pytela

Studuje ekonomické vědy na Wirtschaftsuniversität Wien. Kromě toho je členem přpravného týmu Pražského studentského summitu. V Ekonomické olympiadě se umístil na 2. místě v národním finále a na 3. místě v mezinárodním finále.

Emil Javůrek

V Ekonomické olympiádě se umístil na třetím místě. Zároveň vyhrál cenu České Asociace Pojišťoven. Emil je v maturitním ročníku gymnázia Jana Keplera, po jehož dokončení plánuje univerzitní studium ekonomie a statistiky. Ve svém volném čase se věnuje organizaci studentských modelů evropského parlamentu a včelaření.

Otakar Kořínek

V současnosti navštěvuje teprve druhý ročník mezinárodního gymnázia Nový PORG. Tento rok se mu podařilo probojovat se do finále Ekonomické olympiády, na jehož konání stále čeká. Ve svém volném čase rád analyzuje společnosti a sleduje vývoj na akciových trzích.

Matěj Horák

Student financí na Ekonomicko-správní fakultě MU. Finalista Ekonomické olympiády, v rámci krajských kol tohoto roku dosáhl nejlepšího výsledku. Zajímá se aktivně o veřejné dění a politiku, rád cestuje a poznává nové lidi.

Adam Kolomazník

Adam Kolomazník studuje Business and Economics na Wirtschaftsuniversitat ve Vídni. Zajímá se o ekonomii, politiku a seberozvoj. Rád žije aktivně a zkouší nové věci. Je členem organizací jako ECONET, Toastmasters International a Mladí Demokraté. Když je příležitost, účastní se různých akcí jako například simulací Evropského parlamentu. Volný čas tráví rád sebevzděláváním, konverzací s přáteli nebo sportem.

Šimon Skoumal

Šimon je student posledního ročníku gymnázia. Zajímá se o technologie, ekonomii a politiku. Ve volném čase rád dělá atletiku a cestuje. Kromě Analytického týmu pracuje v investičn

Mojmír Zálešák

17ti letý student na gymnáziu Nový PORG. Vždy měl blízko ke psaní, a je dokonce jedním z výherců prestižní soutěže Bambini Litera. K ekonomii měl díky svému otci vždy blízko, ale blíže se jí začal zajímat teprve před dvěma lety. Závodně hraje squash a je vášnivý sportovec. Je součástí investičního klubu na Novém PORGu, kde působil jako viceprezident a staral o vydávání týdenních investičních newsletterů. Od školního roku 2022/2023 pak působí jako prezident. působí přes rok.

Martin Kylar

Martin Kylar je studentem ekonomického lycea na OA Heroldovy sady. Z ekonomie se zajímá především o fiskální a monetární politiku. Mezi jeho koníčky patří mimo ekonomii také fotbal, který hraje aktivně za FC Slavoj Vyšehrad.

Jan Růžička

Jan Růžička je finalistou čtvrtého ročníku Ekonomické olympiády. Nejvíce se zajímá o dění na finančních trzích a o jejich analýzu. Zabývá se investováním do akcií a obchodováním na Forexu. Kromě ekonomie a financí se taktéž ve volném čase rád věnuje softwarovému vývoji.

Tomáš Burian

Tomáš Burian je studentem Insitutu ekonomických studií na Univerzitě Karlově. Z ekonomie se nejvíce zajímá o analýzu akcií a letos se zúčastnil finále Ekonomické olympiády, kde obsadil třetí místo. Ve volném čase se rád věnuje fotografii.

Filip Müller

Filip Müller je student zajímající se o ekonomii. Věnuje se především akciovým trhům, nejvíce se zabývá společnostmi z méně rozvinutých států, jako je Čína a Indie. Ve volném čase rád sportuje a hraje šachy.

Přispíváme do seriózních médií zabývajících se děním ve světě financí a ekonomie.

kontakt

Fügnerovo náměstí 1808/3

+420733383038